Who will be Polish Champion 2011?

Volleybox 440
0
2010-10-20 • 6664 views • 43 replies
Polish League (Plusliga) 2010/11 will start 22th October. The first match will be between Skra Bełchatów and Fart Kielce (at 18:00). What do you think, who will win Polish League 2010/11?

There are the biggest stars of Polish League:
Mariusz Wlazły (Poland), Michał Winiarski (Poland), Bartosz Kurek (Poland), Miguel Angel Falasca (Spain), Stephane Antiga (France), Ryan Millar (USA), Matej Cernić (Italy), Aleh Akhrem (Belarus), Georg Grozer (Germany), Krzysztof Ignaczak (Poland), Lukas Divis (Slovakia), Igor Yudin (Australia), Paweł Zagumny (Poland), Sebastian Świderski (Poland), Tine Urnaut (Slovenia), Dawid Murek (Poland), Zbigniew Bartman (Poland), Michal Masny (Slovakia), Antti Siltala (Finland)

#Plusliga201011

Who will be Polish Champion 2011?
Nagor 1445 14
13 years ago
0
Szczerze mówiąc Divis czy Yudin, Masny i Siltala nie są wielkimi gwiazdami. Lepszy od nich jest na pewno Możdżonek, a na równi z nimi trzeba stawiać takich graczy jak Kapfer, Tuia czy Gromadowski.

A co do mistrza... wg mnie JW odpada z walki o medale, wszystko rozstrzygnie się między Skrą, ZAKSĄ a Sovią. Osobiście najbardziej bym się ucieszył z takiego rozkładu:
1. ZAKSA
2. SOVIA
3. Skra, a najchetniej skra jeszcze nizej, ale badzmy realistami.
Zyta 1332 11
13 years ago
+1
Ja bym tylko zamienila Zakse z Resovia, ale tak to zgadzam sie z Nagorem. Z bolem serca to mowie, ale jezeli Zaksa, a konkretniej trener, nie zmieni podejscia pt. "Pozwolcie nam przegrac" i potem daja sie ogrywac tak jak ostatnio Resovii, to ciezko widze ich zloto.
Aczkolwiek kazdy inny wynik niz zwyciestwo Skry mnie usatysfakcjonuje i nie mowie tego z niecheci do zespolu, po prostu chce urozmaicenia w rywalizacji.
przemek16 808 17
13 years ago
+2
zobaczycie Polibuda będzie czarnym koniem rozgrywek ?
qsek 831 10
13 years ago
+1
co do mistrza, to ja kibicuję Resovii, i dlatego na nią stawiam. już nie chce mi się rozpisywać o mocnych składach ZAKSY i Skry, po prostu stawiam na Sovię.
i moim zdaniem tylko i wyłącznie te 3 zespoły rozdadzą między siebie medale.
następne 3 - stawiam na JW, Czewę I Polibudę. narazie ciężko określić, kto na jakim dokładnie będzie miejscu, poczekajmy do np. 3 kolejki, wtedy będzie można dużo więcej powiedzieć.
emocjonującą zapowiada się mecz JW z Warszawą, myślę, że to może być hit I kolejki.
InivaridU 504 6
13 years ago
+1
Ja stawiam na ZAKSę, chociaż chciałbym, aby jak najlepiej szło Warszawie i Częstochowie ?
Someone 875 10
13 years ago
0
I think there are following chances to be the Polish Champion in percentage: Skra 40%, Resovia 25%, Zaksa 25%, Politechnika Warszawska 5%, Other Team: 5%

Ja osobiście będę kibicował Resovii, choć lubię także Skrę to życzę im drugie lub trzecie miejsce: niech się otrząsną i poczynią pewne zmiany kadrowe, a mogą być potęgą.
Nagor 1445 14
13 years ago
0
Warszawa na medal? Trochę przeceniacie ich mozliwosci ;D
Overlook 280 5
13 years ago
0
WOJT: a co takiego śmiesznego jest w składzie JW? Oczywiście w porównaniu do czołowej trójki, nie powala, ale ogólnie to skład jak każdy inny.
Co do pierwszej trójki to życzeniowo to wygląda u mnie tak:
1. JW
2. Skra
3. Czewa
A realnie to z trzech głównych faworytów stawiam na Skrę, a jeśli ktoś ma ją w końcu zdetronizować to niech to będzie Resovia.
Roninho 758 13
13 years ago
0
For all who want to watch Polish League this weekend. On this page (http://www.sport-typ.info/viewpage.php?page_id=133, on the left is the word "siatkówka" - click) are to see today's two matches Fart Kielce - Skra Belchatow and AZS Czestochowa - Delecta Bydgoszcz. Just click on the game and then the options LIVE HERE. It should work.
13 years ago
0
Resovia zdobędzie mistrza koniec kropka. ?
Roninho 758 13
13 years ago
+1
Chyba wiemy jaka akcja pojawi się jako pierwsza z nowego sezonu ?)
Someone 875 10
13 years ago
0
Jaka? Jest ktoś w stanie uchylić rąbka tajemnicy?
Roninho 758 13
13 years ago
+2
Przebita piłka przez Siltale nogą w tie-breaku. Najlepsze jest to że on leżał gdzieś na 10 metrze i przebił ją piętą. Co więcej,akcje wygrali jeszcze Bydgoszczanie. Wątpię czy to wkleję bo w tym roku będzie chyba ciężko z materiałami. Od czasu kiedy nie ma sport-video polskiej ligi jest znacznie mniej.
pjekosz 94 4
13 years ago
0
Właśnie, ma ktoś jakieś w miarę pewne źródło materiałów z PLSu?
Nagor 1445 14
13 years ago
0
Coś mi się wydaje, że jedyne źródło materiałów PLS to będzie ipla, jeżeli będzie zamieszczała za darmo mecze, które już się odbyły. No a wiąże się to z tragiczną jakością, więc koniec z dobrymi filmami z PLS.
Someone 875 10
13 years ago
0
Ewentualnie można nagrywać. Tylko kto ma taki sprzęt, żeby bezpośrednio na dysk twardy nagrać i podzieli się tym ze wszystkimi? Chyba będzie ciężko. A w ipli można kupić konto vip. Możnaby było się złoży na takie konto i niech chrison nim administruje.
Nagor 1445 14
13 years ago
0
No i co po takim koncie? Meczy i tak nie ściągniesz na dysk, a nagranie całego frapsem zajmie na dysku z 500gb.
pjekosz 94 4
13 years ago
0
Ja mam cały sprzęt w kompie potrzebny do nagrywania i odbierania ale antena nie łapie mi Polsatu Sport i tez zbytnio nie mam jaka założyć kablówki czy cyfrowego niestety.
Zyta 1332 11
13 years ago
0
Ja bym sie nei bawila w konto vip, czytalam na rep.net, ze ludzie wysylali smsy za 7 zl by obejrzec mecz live, dostawali kod i jak go wpisywali, to ipla sie sama wylacza - to jest jakas lipa z tymi platnymi uslugami.
Nagor 1445 14
13 years ago
0
poza tym to nie ma sensu tak jak mowilem, co z tym zrobi chrison? nie nagra tego w zaden sposob, chyba, ze kamera jakas xD
pjekosz 94 4
13 years ago
0
Teoretycznie są programy do robienia zrzutów ekranu, coś jak Fraps np.
Nagor 1445 14
13 years ago
0
Nagrywasz sobie? Pjekosz, zrzut frapsa zajmuje 500gb+
Ja chyba nie będę miał ani jednego meczu z PLS ?
Zyta 1332 11
13 years ago
0
Na iple nie ma co liczyc w tym roku absolutnie, niezaleznie od tego, co bedziecie uzywac, wlasnie przejrzalam materialy i sa mecze tej kolejki, ale skroty setow po 6 minut mniej wiecej.
Someone 875 10
13 years ago
0
No, ale na pewno jest jakaś możliwość nagrania tych meczy... Nie jestem w tym ekspertem, ale można z pewnością nagrywać i dać pewną kompresję od razu przy zapisie i nie będzie 500gb. Po drugie być może uda się znaleźć jakieś trony alternatywne do sport-video. A skoro chrison nie ma tych materiałów z internetu i będzie miał ich taką samą ilość (co świadczy o tym, że źródło z którego ma te materiały ma ich pod dostatkiem, a on bierze tylko to co mu potrzeba) to może drodzy movie makerzy zacznijcie się zgłaszać do niego właśnie po materiały, a on dbając o rozwój strony z pewnością Wam pomoże. Jedyną przeszkodą może być ich udostępnianie i myślę, że to będzie jedyny problem do "przeskoczenia".
pjekosz 94 4
13 years ago
0
A dysponuje ktoś jakąś stroną, na której można znaleźć jakiekolwiek mecze siatkarskie nagrane?
Drewson4 282 7
13 years ago
0
www.rutracker.org
www.inside-volley.com
www.speedway-video.com
www.allgoals.pl
Someone 875 10
13 years ago
+1
W swojej analizie szans na wygranie ligi zapomniałem o JW. Daje im równe szanse jak Politechnice czyli po 2,5%. JW ma braki na środku siatki. A co do Politechniki: Nie wiem dokładnie jak gra ten Salas, ale Neroj to gracz raczej na I ligę niż na Plusligę. Bez dobrego rozegrania będzie im ciężko. Politechnika zagrała całkiem nieźle i byłoby 3:0 gdyby w składzie mieli dobrego rozgrywającego, cho był taki moment, że mogli ten mecz zdecydowanie przegrać. Skrzydła mają bardzo dobre i dzisiaj grali zabójczo w zagrywce.
Nagor 1445 14
13 years ago
0
JW teraz ma wszędzie braki. Stracili lidera, a zawsze mieli ułożoną grę pod niego, tak jak SAmica czy Abramov. Divis to półka niżej, dziś udowodnił, popełnia wiele błędów, trochę jeździec bez głowy, jak Stacenko. Środek to miernota kompletna. Warszawa ma olbrzymi potencjał na zagrywce, a co dla mnie jest niespodzianką także w obronie. Salas gra na pewno lepiej od Neroja, 3 razy stabilniej, ale nie jest to jakaś górna półka. Może porównałbym go do Łomacza.
Zyta 1332 11
13 years ago
0
Widzieliscie grupy na Mistrzostwa Swiata w Katarze? Smiech na sali, zaraz moge wrzucic jako news.
Nagor 1445 14
13 years ago
0
Daj spokój, nie obchodzi mnie co tam już zrobi ta cała skra, i tak dostaną lanie od Trento, a potem będzie płacz, że za dużo meczy bla bla bla... A kto im kazał się pchać walczyć z arabami?
Zyta 1332 11
13 years ago
0
Wlasnie smiech na sali, to jest grupa Skry - gra z samymi kelnerami, takie Trento, Dynamo i pewnie Cimed sa w drugiej, juz slysze Napoleona jak sie chwali bronzem przez kolejne pol roku.
InivaridU 504 6
13 years ago
0
Co do nagrywania meczów, to jak będę kiedyś miał nowego kompa (jak dobrze pójdzie to gdzieś za pół roku), to sprawię sobie tuner tv i będę mógł nagrywać wszystkie mecze, bo miejsca na dysku nie zabraknie ?, a na pewno nie będzie tyle zajmował, jak po nagraniu frapsem. ?
A co do meczu, to bardzo liczyłem na to, że Warszawa wygra, no i tak się stało ? W Jastrzębiu podobał mi się Divis, choć czasami trochę "poleciał po bandzie" ? A w Warszawie podobali mi się wszyscy, Kubiak świetna zagrywka i atak, Bartman to samo, Stacenko bardzo podobał mi się w pierwszym secie, potem jakoś się wypalił... O środkowych nie można za dużo powiedzieć, bo Neroj mało grał środkiem, ale obaj mają dobrą zagrywkę, no i jako cała drużyna ma styl gry taki, jaki lubię ?
Nagor 1445 14
13 years ago
+1
Wg mnie o Kreeku można dużo powiedzieć. Ma dość mocną zagrywkę, ale dodatkowo po ekstremalnych kierunkach, sprawiał wiele problemów JW. Czujny na bloku i w ataku średnio, ale za te zagrywki z prawej nogi powinien zebrać dobre oceny.
pjekosz 94 4
13 years ago
+1
JW w tym sezonie wyżej niż do 6. miejsca nie dojdzie, a Warszawa walczy o 4. jak dla mnie.
qsek 831 10
13 years ago
0
dla mnie na takie oceny jak Wasze, że JW ciężko będzie wlaczyć o 6 miejsce - to śmiech na sali.
nie można nikogo oceniać po poerwszym meczu. dajcie się im rozegrać a potem komentujcie.
ja osobiście nie chcę się zabierać do ocen na poważnie, bo w tamtym roku stawiałem, że Puchar Polski zdobędzie Skra/ Resovia a JW na podium MP nie widziałem.
pjekosz 94 4
13 years ago
0
Udało wam się znaleźć jakies uploady meczu Sovii albo Warszawy?
@edit
Właśnie się dziwiłem, bo nie mogłem żadnego livestreama znaleźć, tylko relację radiową. Polsat po raz kolejny pokazuje klasę.
@roninho
Nie narzekamy ale mogli by odpuścić mecz tych teoretycznie słabszych drużyn i puścić Resovię.
Nagor 1445 14
13 years ago
0
Sovia nie była nawet w TV, także najwyżej nagrywane telefonem
Someone 875 10
13 years ago
0
Ja nie uważam, żeby JW był bez szans. Ale obiektywnie patrząc ma bardzo małe szanse. Choć w pierwszej szóstce raczej na pewno się znajdzie. Nie oceniam ich po pierwszym meczu, choć daje to pewien obraz: kiedy Polibuda grała słabo to brakowało konsekwencji żeby ich wykończyć.
Roninho 758 13
13 years ago
+3
Polsat pokazał 4 mecze z 5 a Wy i tak kurna narzekacie . Co za marudny kraj...
camnow 380 4
13 years ago
0
Czy gdzieś ktoś w ogole wrzuca te mecze? Niestety nie posiadam PS i ciężko jest obejrzeć te mecze..
Nagor 1445 14
13 years ago
0
Raczej nie, polsat się bardzo stara, żeby jak najmniej osób to obejrzało... Pewnie Ci zabrali PS z kablówki tak jak w całym Olsztynie, ipla za droga, mam to samo i szczerze mówiąc mam to w dupie, że nie obejrze wszystkich meczy, polsat mniej zarobi.
Buziak_PL 97 2
13 years ago
0
Roninho święta prawda?; Stawiam ryzokowną klasyfikację trochę za sercem:
1. Skra
2. Kędzierzyn
3. Resovia
4. Politechnika
5. Jastrzębie
6. Częstochowa
A niżej nie potrafię ocenić
pjekosz 94 4
13 years ago
0
Z materiałami jest konkretna lipa, z dwóch kolejek udało mi się odnaleźć mecze Skry tylko ;/
Volleyball players rankingWho is the best volleyball player ever?Show players rankingVolleyball players ranking
Who is the best volleyball player ever?Show players ranking
0