Volleyball stars in leagues (season 2010/11)
0

Volleyball stars in leagues (season 2010/11)

Volleybox 2010-11-01 • 13990 views • 27
 

1. Italian League ('Serie A'):

BreBanca Lannutti Cuneo: Nikola Grbic (Serbia), Luigi Mastrangelo (Italy), Alexander Volkov (Russia), Wout Wijsmans (Belgium), Vladimir Nikolov (Bulgaria), Hubert Henno (France)
Trentino Volley: Łukasz Żygadło (Poland), Raphael Vieira (Brazil), Emanuele Birarelli (Italy), Riad Ribeiro (Brazil), Matey Kaziyski (Bulgaria), Osmany Juantorena (Cuba), Jan Stokr (Czech Republic)
Sisley Treviso: Pierre Pujol (France), Novica Bjelica (Serbia), Rob Bontje (Netherlands), Robert Horstink (Netherlands), Alessandro Fei (Italy)
Casa Modena: Mikko Esko (Finland), Wytze Kooistra (Netherlands), Yuriy Berezhko (Russia), Angel Dennis (Italy)
Lube Banca Macerata: Valerio Vermiglio (Italy), Facundo Conte (Argentina), Matteo Martino (Italy), Romain Vadeleux (France), Gert Van Walle (Belgium), Igor Omrcen (Croatia), Marko Podrascanin (Serbia)
Acqua Paradiso Monza Brianza: Sean Rooney (USA), Jean-François Exiga (France)
Copra Piacenza: Marcus Popp (Germany), Hristo Zlatanov (Italy), Marcus Nilsson (Sweden)
Marmi Lanza Verona: Michal Lasko (Italy), Marco Meoni (Italy)
RPA Perugia: Milos Nikic (Serbia), Sebastian Schwarz (Germany)
Tonno Callipo Vibo Valentia: Nikolay Nikolov (Bulgaria), Josè Rivera (Puerto Rico)
Andreoli Latina: Nikola Kovacevic (Serbia), Jiri Popelka (Czech Republic), Sasa Starovic (Serbia)
Yoga Forlì: Guillermo Falasca (Spain)
BCC NEP Castellana Grotte: Israel Rodriguez (Spain), Michal Rak (Czech Republic)
M. Roma Volley: Martin Lébl (Czech Republic), Ivan Zaytsev (Italy), Alberto Cisolla (Italy), Raidel Poey (Cuba)

2. Russian League ('Суперлига'):

Zenit Kazan: Lloy Ball (USA), Sergey Tetyukhin (Russia), William Priddy (USA), Maxim Mikhaylov (Russia)
Lokomotiv Belgorod: Alexander Kosarev (Russia), Taras Khtey (Russia), Alejandro Spajic (Argentina), Dmitriy Muserskiy, Giacomo Sintini (Italy)
Dynamo Moscow: Sergey Grankin (Russia), Aleksey Kazakov (Russia), Roman Jakovlev (Russia), Peter Veres (Hungary), Dante Amaral (Brazil)
Lokomotiv Novosibirsk: Tuomas Sammelvuo (Finland), Alexander Butko (Russia), Matias Raymaekers (Belgium)
Fakel Novy Urengoy: Kevin Hansen (USA)
Iskra Odintsovo: Pavel Abramov (Russia), Guillaume Samica (France), Jochen Schops (Germany), Alexey Kuleshov (Russia)
Gazprom Surgut: Łukasz Kadziewicz (Poland)
Yaroslavl Yaroslavich: Bojan Janić (Serbia), Vadim Khamuttskikh (Russia), Semyon Poltavskiy (Russia)
Ural Ufa: Clayton Stanley (USA), Robert Kromm (Germany)

3. Turkish League ('Aroma Erkekler Voleybol 1. Ligi'):

Fenerbahçe: Leonel Marshall (Cuba), Ivan Miljković (Serbia), Andrija Gerić (Serbia)
Ziraat Bankası Erkek Voleybol Takımı: Gundars Celitans (Latvia), Simon Tischer (Germany), Peter Pláteník (Czech Republic)
Sehir Belediyesi Istanbul: Todor Aleksiev (Bulgaria), Olli Kunnari (Finland), Mikko Oivanen (Finland)
Arkas Spor Izmir: Liberman Agamez (Columbia), Joao Paolo Bravo (Brazil), Dömötör Mészáros (Hungary)
Halkbank Ankara: Piotr Gruszka (Poland)
Galatasaray: Yannick Bazin (France)

4. Polish League ('Plusliga'):

Skra Bełchatów: Mariusz Wlazły (Poland), Michał Winiarski (Poland), Bartosz Kurek (Poland), Miguel Angel Falasca (Spain), Stephane Antiga (France), Daniel Pliński (Poland)
Jastrzębski Węgiel: Lukas Divis (Slovakia), Igor Yudin (Australia)
Resovia Rzeszów: Ryan Millar (USA), Matej Cernić (Italy), Aleh Akhrem (Belarus), Georg Grozer (Germany), Krzysztof Ignaczak (Poland)
Kędzierzyn-Koźle: Paweł Zagumny (Poland), Sebastian Świderski (Poland), Tine Urnaut (Slovenia), Piotr Gacek (Poland), Yuriy Gladyr (Ukraine)
AZS Częstochowa: Dawid Murek (Poland)
Delecta Bydgoszcz: Michal Masny (Slovakia), Antti Siltala (Finland)
AZS Olsztyn: Kert Toobal (Estonia), Vladimir Čedić (Serbia), Samuel Tuia (France), Marcel Gromadowski (Poland)
AZS Politechnika Warszawska: Zbigniew Bartman (Poland), Michał Kubiak (Poland)
Fart Kielce: Xavier Kapfer (France)

5. Brazilian League ('SuperLiga'):

Cimed Florianópolis: Bruno Rezende (Brazil), Éder Carbonera (Brazil), Anderson Rodrigues (Brazil), João Paulo Tavares (Brazil)
Pinheiros São Paulo: Giba (Brazil), Gustavo Endres (Brazil), Marcelinho (Brazil), Rodrigão (Brazil)
Sada Cruzeiro Vôlei: Samuel Fuchs (Brazil)
Sesi São Paulo: Murilo Endres (Brazil), Sidão (Brazil), Sergio Dutra Santos (Brazil), Thiago Alves (Brazil)
Vivo/Minas: Marlon Yared (Brazil), Andre Nascimento (Brazil), Henrique Randow (Brazil)
Vôlei Futuro: Ricardo Garcia (Brazil), Lucas Saatkamp (Brazil), Leandro Vissotto (Brazil), Mário Junior (Brazil)
Medley/Campinas: André Heller (Brazil)

#ClaytonStanley #LeonelMarshall #GeorgGrozer #MariuszWlazly #volleyballstars #MateyKaziyski #SergioDutraSantosEscadinha,Serginho #IvanMiljkovic #WilliamPriddyReidPriddy #OsmanyJuantorena #StephaneAntiga #GilbertodeGodoyFilhoGiba

27 comments

Wilfredo_is_MarshallRS 4186 20
11 years ago
0
Can you make a 2012/2013?
Wilfredo_is_MarshallRS 4186 20
11 years ago
0
Can you make this for 2011/2012?
Fadhel AbbasBH 1513 14
12 years ago
0
Marshall is the most powerful transmission
qsekPL 831 10
13 years ago
0
i w Skrze powinien być Bąkiewicz.
vice-mistrz świata, mistrz Europy.
jest jakiś Celitans, jest Mészáros a nie ma Bąka? to chyba pomyłka...
ps. proponuję pisać imiona i nazwiska siatkarzy bez tych literek typu ą, ó, ć - wtedy wszystkim będzie łatwiej znaleźć np. filmy.
qsekPL 831 10
13 years ago
+1
Gasparini? Castard? założę się, że przed sezonem maks. 5 % ludzi z tej strony wiedziało kto to... i ty ich nazywasz gwiazdami?
Idi to już może być, bo jest bardziej znany, ale Ci dwaj wcześniej...
nie rozumiem tendencji niektórych ludzi, którzy na siłę chcą zrobić superstar z każdego zagranicznego zawodnika. "cudze chwalicie, a swojego nie znacie".
?
SomeonePL 875 10
13 years ago
0
Światową gwiazdą może nie, ale światowej klasy zawodnikiem tak (przynajmniej wg. mnie).
MichalPL 493 10
13 years ago
0
Zyta zgadza się, zresztą sam się zdziwiłem, że taki zawodnik do nas zawitał, póki nie skumałem się jaki aspekt zaważył. Co prawda Grozer nie jest jeszcze gwiazdą światową, ale to już wyższa półka, i cały czas idzie do przodu. Osobiście bardzo sobie cenię tego gracza i jestem jego fanem.
ZytaPL 1332 11
13 years ago
0
Juz predzej Grucha dostal tyle, ale oczywiscie brutto, chcieli sciagnac duze nazwisko, to wylozyli ile trzeba.
Grozer wlasnie stwierdzil, ze najwazniejsza jest rodzina, dlatego wybral Polske.
SomeonePL 875 10
13 years ago
0
Jakoś niedowierzam w ten milion dla Szymańskiego. A nawet gdyby tyle dostawał, to nie zasługiwał na tyle. A dla Grozer'a pieniądze z pewnością nie były głównym powodem. W Rosji miałby więcej, grałyby w lepszej drużynie, a jednak jak widać żona z Polski miała wpływ na jego decyzję.
ZytaPL 1332 11
13 years ago
0
Grozer mowil, ze nie pieniadze byly kluczowym aspektem, dla ktorego wybral Resovie, bo w Rosji dawali mu wiecej. Millar dostaje 180 tysiecy euro, mozliwe, ze on tez podobnie.
Polibuda ma budzet na poziomie 2-4 mln, nie dam sobie reki uciac ile dokladnie, ale mysle, ze taki Zbych moze liczyc na 300 tysiecy zl, wiec Kubiak troche mniej pewnie.
Co do reszty, o ktorych pytasz, to nie mam pojecia.
qsekPL 831 10
13 years ago
0
nie rozbawiaj mnie Drewson... Delecta ma budżet na poziomie 4-5 mln złotych i twierdzisz, że 1/4 tej sumy to kontrakt przeciętnego (teraz, bo dawniej był dobry) Szymańskiego?
w Olsztynie też miał mieć kontrakt "na sześć zer", ale gdzieś przeczytałem, że temu zaprzeczył...
a nie orientujecie się, ile zarabiają Grozer, Siltala, Akhrem, Drzyzga,Kubiak?
Joel, Stanley plays in Ufa and Mikhaylov in Kazan.
Drewson4PL 282 7
13 years ago
0
A jeśli chodzi o tą kase , to Szymański w tamtym sezonie podpisał z Delectą podobno na 1mln zł ale tylko na papierze , tyle nie dostawał lecz większą część.
Drewson4PL 282 7
13 years ago
0
Nie jest ale ma Włoskie obywatelstwo ?
InivaridUPL 504 6
13 years ago
0
W Pinheiros nie gra przypadkiem Alain Roca? I Angel Dennis jest z Kuby a nie z Włoch ?
ZytaPL 1332 11
13 years ago
+1
Moze jest tak jak mowicie, chociaz ja czytalam o tym na wp, ze ma dostac ponoc: "Zenit Kazań zaoferował za bułgarskiego gwiazdora Itasu Diatec Trentino 7 milionów dolarów - podaje bułgarski "Sportal". Według bułgarskiego źródła Kazijski miałby tyle otrzymać za dwa sezony gry w stolicy Tatarstanu. Autorka artykułu, Marija Dimitrowa, sugeruje jednak, że bułgarski zawodnik nie opuści Trydentu ponieważ dobrze czuje się we Włoszech (...)".
Joel2718CA 426 7
13 years ago
0
But really, why have Mikaylov and Clay Stanley on the same team?
qsekPL 831 10
13 years ago
+1
WOJT, zdaje się, że tak jak mówisz, ta kwota miała by być odszkodaowaniem na zerwanie kontraktu.
mimo iz do transferu nie doszło, dla mnie i tak dalej to jest niewyobrażalna suma.
i dziwi mnie: czemu Włosi i Rosjanie, dawniej Grecy i byćmoże dziś Turcy mają większe budżety, skoro w Polsce ta siatkówka jest tak popularna? sposnorów powinno być mnóstwo...
ZytaPL 1332 11
13 years ago
+1
Mial dostac 7 mln dolarow za dwa sezony, rok wczesniej bylo to 6 milionow - takze niech doczeka do konca kontraktu w Trento [3 sezonu liczac z rozpoczetym] i bedzie okragla dycha ?
Wiem, ze Verbov dostawal okolo 700 tysiecy euro, co bylo wiecej niz dostawal Giba, kiedy grali razem w Iskrze.
qsekPL 831 10
13 years ago
+1
z tego co ja czytałem o najlepiej zarabiających polskich sportowacach, to Wlazły i Winiar na końcu stawki mieli coś ok. ~800 +/- tyś. zł, ale pewien nie jestem, a co do Balla - to czytałem, że napewno ponad 500 k dolców zgarnia.
coś też było, że zanim Zenit sprowadził Priddiego chcieli odkupić Kazijskiego za gruuuubą kase, Matej na pewno by tam nieźle zarobił.
ZytaPL 1332 11
13 years ago
+1
Nagor nic dodac, nic ujac ?

Czytalam kiedys artykul o zarobkach siatkarzy, nie tylko polskich, ale nie moge sobie przypomniec gdzie i nie moge go znalezc. Ball swego czasu byl najlepiej zarabiajacym, ale wydaje mi sie, ze Matey wlasnie wyrownal z nim, jednak reki sobie uciac nie dam.
NagorPL 1445 14
13 years ago
+1
Jeśli jako gwiazdę traktujemy Gromadowskiego, Gacka czy Masnego to w lidze włoskiej i rosyjskiej wklejcie całe składy.
NightFoxBG 1457 14
13 years ago
0
chirson - I have to say that Matey Kaziyski was the 1st choice of world number 1 for 2009, but Matey was with the national team playing match against Russia in the Eastern part of the country, and he couldn't fly so km just to take the prize. And he prefer to play the match, not to take this kind of reward, and they choose another "world number 1 player 2009" - Marcus Nilsson
qsekPL 831 10
13 years ago
+2
wkurza mnie, gdy ktoś krytykuje wypowiedź Wlazłego o braku skarpetek.
nie było czegoś to się chłopak poskarźył i to dostali, co w tym złego, ludzie? czy Wlazły nie przykłada się do treningów? ktoś może powiedzieć: NIE, bo źle wypadł na MŚ. moim zdaniem przyczyną tego był akontuzja kcuika zaraz przed MŚ i to, że pierwszy raz w życiu był rezerwowym, a nie podstawowym zawodnikiem, poza tym też trzeba przyznać, że nie trafił z formą. wiem, że wracam do czegoś, do czego nie powinienem, ale wkurza mnie po prostu krytykowanie Mariusza za wypowiedź o skarpetkach.


brakuje jeszcze lig francuskiej i greckiej, brazylijskiej i to chyba tyle, bo gdzie indziej nie znajdziemy gwiazd.

ps. jaką byście wybrali najlepszą obecnie szóstkę świata?
patrząc na ostatnie MŚ to może być: Murilo, Kazijski, Michajłow, Grbić, Simon, Muserskij, a na libero -szczerze - to nie wiem. ja osobiście bym dał Igłę, choć wiem, że i tak się nie zgodzicie ze mną?

za najbardziej wartościowego zawodnika indywidualnie? w chwili obecnej stawiam na Kazijskiego.

PS. 2 ma ktoś może dostęp do zarobków poszczególnych siatkarzy? kto zgarnia najwięcej? Kazijski, Ball a może Miljković?
kto zarabia najwięcej w polskiej lidze? Wlazły, Cernić, Winiarski, Antiga?
z tego co mi kolega mówił, np. Igła miesięcznie dostaje 70 tysiaków...


and who do you think will be European Champion this season? favorites are Trentino, Kazań, Cuneo, Skra.
i would like to see final Kazań - Trento or Kazań - Skra.
MichalPL 493 10
13 years ago
+3
Roninho pełna zgoda, od kiedy pojawił się w Olsztynie trzyma formę, dla mnie Rucek to największy plus sprowadzonej na dno przez Castellaniego kadry. Widać, że przykłada się do treningów, a nie kłóci się o skarpetki czy wybór trenera, nie urlopował tylko zapieprza cyklem liga-kadra. Mam nadzieję, że nowy selekcjoner to doceni, bo co to za robota, kiedy wchodzi się na boisko, kończy 6 na 7 wystawionych piłek, dobrze zagrywa i za chwile idzie grzać ławę na rzecz pupilka trenera???

Pozdro.

Edit: jak dla mnie brakuje np Raka w Castellana Grotte ale wielki plus za pomysł
RoninhoPL 758 13
13 years ago
0
Mi jest tylko szkoda że ciągle niedoceniany jest Michał Ruciak.Dziwie się, że go pominąłeś a wymieniłeś np. Gladyra. Może nie jest on medialny i bardzo znany ale moim zdaniem jest jedną z gwiazd Plusligi. Forma cały czas równa, bardzo dobra. Zawodnik grający pierwsze skrzypce w Kędzierzynie.

Zgadzam się z qskiem brakuje mi Plińskiego. Tym bardziej że tak jak napisałem wcześniej że jak już jest tu Gladyr to powinien być też Pliński. Pomysł bardzo fajny.
qsekPL 831 10
13 years ago
0
ask on prive our Brazilian friends.
co do Skry- powinien się tu jeszcze znależć Pliński, jak mogłeś go pominąć?
w Olsztynie - mnie się wydaję, że Gromadowski, mistrz Europy jest większą gwiazdą niż np. Toobal...
ale poza tym robota i pomysł świetne - gratuluję!?
_k-is-for-kate_RU 404 6
13 years ago
0
I've heard that contract with Spajic will be cancelled very soon for he was supposed to recover from injury but he didn't..
the same about Donald Suho
it's a pity..
Volleyball players rankingWho is the best volleyball player ever?Show players rankingVolleyball players ranking
Who is the best volleyball player ever?Show players ranking
0